Başarıyı Hisset!

Hayatımızın çeşitli dönemlerinde dönüm noktaları olmaktadır. Bazen bilinçli kararlar verirken, bazen de göz ardı ettiğimiz kararların ardından keşkelere sığınırız. Hepimizin hayatında belirli amaçları ve ümitle beklediği hayalleri vardır. Bu amaç ve hayallere bekleyerek değil, çalışarak ulaşabileceğimizi hepimiz biliyoruz aslında. Sizlere başarıyla ilgili bazı alıntılar yapmak isterim:

  • "Hiç kimse başarı merdivenin elleri cebinde tırmanmamıştır." (Konfüçyüs)
  • "Bedelsiz başarı olmaz." (Yavuz Bahadıroğlu)
  • "Başarılı insanların hedefleri vardır, nereye gitmek istediklerini bilirler." (D. Cüceoğlu)
  • "İyi çalışan, sık gülen ve çok seven başarıyı elde eder." (A. Huxley)
  • "Başarıya ulaşamayanların yüzde doksanı yenilgiye uğramamıştır. Sadece pes etmişlerdir." (Nüvide Tulgar)

Her başarı, mutluluk getirmez belki ama her mutluluğun ardında bir başarı vardır

insan, kadın, başarıyı hisset, mutlu, özgüvenli

Küçük başarılarda olsa mutluluğu kendimize hasret bırakmayalım. Büyük başarıları beklerken, başardığımız o küçük başarıları, küçümseyip mükemmelliyetçi olmayalım. Başaracağınıza inanmak sizi mutlu etsin. Yok ben başardığım zaman kendimi mutlu edeceğim derseniz kendinizi yıpratır, hedeflerinize giden yolda mutsuz olursunuz. Küçük şeyler, büyük mutluluklar getirsin hayatınıza. Önce inanın, sonra uğraşın ve biraz da sabredin. Tabi bunları yaparken yüzünüzden tebessüm ve neşeyi eksik etmeyin. "O büyük başarı, o büyük hayallerime ulaşmadan gerçek mutluluğa ermeyeceğim" gibi cümleler kurmayın ve böyle kendinize dayatma yapmayın. Kendinizi ve çevrenizdeki kişileri yorar ve üzersiniz yoksa.

Başarılı olmak için önce kendinizi sevmeli ve kendinizi kabul etmelisiniz. Sonrasında da elinizdeki şartları kabullenmeniz gerekir. Eğer bulunduğunuz durumdaki koşulları kabullenip buna göre hayatınızı şekillendirirseniz daha sağlam adımlarla ilerlemeye başlarsınız. Bu hayatta sadece başarılı olmak için yaşamıyorsunuz. Siz kendinizi geliştirmek, bilgiler edinmek, hayatınıza yeni şeyler katmak istediğiniz sürece başarı da size doğru gelecektir. Sadece başarılı olmak için koşmak olduğunuz yerde saymak gibidir. Hiçbir şey elde edemeden sadece yorulursunuz, yol kat edemezsiniz. Kendinizi geliştirmek için online eğitimler alabilirsiniz. Böylece kendinize yeni bilgiler katarken etkin bir eğitim almış olacaksınız. Liderlik eğitimi alarak içinizdeki lideri bulmaya, eksiklerinizi görmeye yardım edebilirsiniz.Bunun için adım adım başarıya gidin ve her adımda mutlu hissedin; göreceksiniz o umduğunuz üst düzey başarı ve hayallere ulaşabilmenin imkansız ve hayal olmadığını. Son olarak şunları söyleyerek bitirmek istiyorum. Kendinize güvenin, beklediğimiz her an ömür sermayemizden giderken,başkalarına da fırsat vermiş oluyoruz.

Soralım kendimize! Artık başarılı olmak için neyi bekliyoruz?