Canlı Ders Yararlı Mı?

Akşam evde masana oturup açıyorsun iienstitüyü başlıyorsun zamanında çok istediğin ama bir türlü öğrenmeye fırsat bulamadığın derslerden bir tanesini dinlemeye. Sosyal medya girdabında kaybolanlardan ziyade böyle bir platform bulduğun için gayet memnunsun haklı olarak.

Akşam evde masana oturup açıyorsun iienstitüyü başlıyorsun zamanında çok istediğin ama bir türlü öğrenmeye fırsat bulamadığın derslerden bir tanesini dinlemeye. Sosyal medya girdabında kaybolanlardan ziyade böyle bir platform bulduğun için gayet memnunsun haklı olarak. Ki hala yararlı olmadığını düşünler var. Açıkçası ben insanlar tarafında beğenilme, paylaşılma, onaylanma arzusundan ziyade kendimi geliştirmeyi kendi kendimi onaylamayı kabul görüyorum.

Evden Ders Almak

Çünkü evinde pijamalarınla oturup da böylesine yararlı bir eğitim almak, kendine kolay yoldan bir şeyler katabilmek, bunu canlı ders yöntemiyle elde etmek örgün eğitimin internette kabul bulunması eğitmenin sorularına anında cevap vermek ki sosyal medya platformlarında yer alan video-derslerin aksine tamamıyla sağlıklı bir kuruluş. Bu sayede eğitim-öğretim hayatını üniversite de bırakmayıp evinden de bir şeyler öğrenebilmek mümkün.

İlk başladığımda ben de bir haftada neyi öğreneceğim ki diye düşünsem de konuları temel olarak inceleyince anlayabildim. Dersinizi aldıktan sonra o kategoriye ilgi duyarsanız gerisi size kalmış. Buyurunuz kendinizi geliştiriniz.

Online Eğitimler

Yani online eğitim almak zihnimi yeni bilgilerle doldurmak istiyorum, çalışıyorum, öğrenciyim, çok meşgulüm gibi durumlarınız varsa canlı dersler gayet makul. Al dersini, sınavına gir ve sertifika sahibi ol. Ne kaybedersin?

Eee ne kazandık şimdi biz diyen bilir kişiler. Fikir kazandınız. Belki ilgi alanınız değil ama o konu hakkında da bilginiz var. Nasıl mı? İstanbul İşletme Enstitüsü kurslarından biri olan Diksiyon eğitimini almayan ve gerek de görmeyen birisinin diksiyonun aslında ne kadar önemli olduğunu anlaması gibi.  Eğitimle istihdam olunan ülkelere bakmak gerek. Finlandiya şu an refah seviyesi en yüksek olan ülkelerden.

Her evde kütüphane bulunan fakirle zengine aynı eğitimi sunan bir uygarlık. Biz de ülkemiz için istihdam talep ediyorsak ilk önce kendimizi eğitim ile her konuda yetiştirmemiz gerekir ki iienstitü bunu fırsatı, zamanı, maddi yeterliliği olmayanlar için ücretsiz olarak canlı bir şekilde bizlere sunuyor. Umarım ki birçok eğitim alıp her konuda fikri, bilgisi ve deneyimi olan kişilerden olabiliriz.

Bir ülkenin geleceği, o ülke insanlarının göreceği eğitime bağlıdır. Albert Einstein

Yazar: Hatice Sena Dere