Çekim Yasası İle Mutlu Bir Yaşam

İnsanlar ve bütün varlıklar birbiriyle enerji alışverişi içindedir. Benzer enerjiler çekim yasası ile benzer enerjileri çeker. İşte burada olumsuzları nasıl çektiğinizi fark edebilirsiniz.

Konumuz son zamanların ilgi çeken başlıklarından olan çekim yasası. Peki neyi çekiyoruz? Nasıl çekiyoruz? İstediğiniz veya istemediğiniz her şeyi çekiyorsunuz. Siz farkında olsanız da olmasanız da tıkır tıkır işliyor bu yasa. Öyleyse siz de farkındalığınızı artırarak, çekim yasası gerçekliğini doğru ve bilinçli kullanabilirsiniz.

Yaşadıklarınızı Çekim Yasası ile Çektiniz

Var olan her varlık kendine özgü bir enerji yayar. Bitkiler, hayvanlar, renkler, kelimeler, şarkılar, duygular ve daha pek çok şey. Pek tabii ki biz insanlarda büyük bir enerji kaynağıyız. Dev bir mıknatıs gibi manyetik bir alana sahibiz. Birçok şeyi hayatımıza çekiyoruz. İnsanlar ve bütün varlıklar birbiriyle enerji alışverişi içindedir. Benzer enerjiler çekim yasası ile benzer enerjileri çeker. İşte burada olumsuzları nasıl çektiğinizi fark edebilirsiniz. Eğer siz evrene olumsuz duygularla, düşük frekanslar yayarsanız, evrendeki düşük frekanslı bir enerjiyi aktive ederek, kendinize çekersiniz. Bunu olumlu duygu ve düşünceler için de söyleyebiliriz. Bunun örneklerini, hayatınızda pek çok kez yaşamışsınızdır.

Canınız sıkkın bir şekilde dışarı çıktığınızda, otobüsü kaçırdığınız ve gecikeceğinizi haber verecekken, şarjınızın bittiği olmuştur. Tüm aksilikler de üst üste geldi diye düşünmeyeniniz yoktur herhalde. İşte orda durup düşünmelisiniz. Yanlış olan ne? Tabi ki yaydığınız olumsuz enerjiyle çekim yasası işledi. Öyleyse işe enerjinizi yükseltmek ve olumlu düşünmekle başlayabilirsiniz. Her şeyde bir hayır var, olan her şey güzel ve benim olgunlaşmam için karşıma çıkıyor diyerek, tebessüm edin. Tebessüm, yüksek enerjili bir davranıştır. Önce olumlu enerji vermelisiniz ki, karşılığı gelsin. Yani önce siz pozitif veya negatif duygularla enerji veriyorsunuz, bu frekansa karşılık gelen enerjiyi, çekim yasası gereği kendinize çekiyorsunuz. Aslında ne verirseniz onu alıyorsunuz. Nitekim "Korktuğum başıma geldi" veya "Ne ekersen onu biçersin" atasözlerimiz de bunları doğrular niteliktedir. Yani korkularınız ve endişeleriniz de başınıza gelecekleri belirleyebilir.

Her Düşündüğünüz Olacak mı?

Korkmayın! Çekim yasası kurallarından en güzeli de bu olsa gerek. Olumlu   veya olumsuz düşüncelerin hemen gerçekleşmemesi. Bunun için bir süre gerekmesi. Düşünsenize, aklınıza gelen bir dinozorun anında odanızda belirmesi çok dehşet verici olmaz mıydı? İşte sizler bu süreyi avantaja dönüştürebilirsiniz. Olumsuz düşüncelerinizi, hemen olumlularıyla yer değiştirin.  Mesela," param ay sonuna yetmeyecek" duygu ve düşüncesini, "şu anda elimde param olduğu için, çok mutluyum" duygu ve düşüncesine çevirebilirsiniz. Aklınıza gelen olumsuz bir düşünceyi içselleştirmeden, hemen o düşüncenin olumlusunu düşünüp, frekansınızı yükseltebilirsiniz. Yine burada bir konuya değinmeden geçemeyeceğim. Dualarınızı ve isteklerinizi olumlu bir şekilde yapmalısınız. Yani " Allah´ım beni hastalıklardan koru" şeklinde değil "Allahım bana sağlık ve sıhhat ver" şeklinde istemelisiniz.

Bu Yasanın Teknikleri Nelerdir?

Çekim yasası nasıl çalışır? Tabii bunun bazı teknikleri var. Sizler bu teknikleri bilerek veya bilmeyerek zaten kullanıyorsunuz. Bu yasada öncelikle, vermek esastır. Vermeden alamazsınız. Ne mi vereceksiniz? Sevgi vereceksiniz. Çevrenizde olan her şeye sevginizi vereceksiniz. Öncelikle, kendinize tabii ki.  Aslında bu yasaya, sevgi yasası da diyebiliriz. Daha sonra sahip olduğunuz her şey için teşekkür etmeli, minnet duymalısınız. Bunu, bilinçli bir şekilde yapmalısınız. Böylece baştan olumlu enerji vereceksiniz. Her şey, size sevgiyle kucak açacak.  Çekim yasası için bir diğer teknik ise anda kalmak. Nedir anda kalmak? Yani enerjinizi geçmişe ve geleceğe dağıtmamalısınız. Sadece içinde bulunduğunuz ana odaklanın. Geçmiş, zihninizin sizi oyalamasıdır, gelecek ise bir hayaldir. Başka bir teknik ise istediğiniz şeyi sanki olmuşçasına hissetmektir. Yani tüm duygu ve düşünceleriniz ile odaklanarak istediğiniz şey olmuş ve siz bu duyguyu yaşıyormuşçasına hissetmelisiniz. İşte bu anda yaydığınız enerji, benzer enerjiyi çekecektir.

Unutmamalısınız ki evrende var olan her şey birbirini çekmektedir. İnsanlar farkında olmasa da bu yasa durmaksızın işlemektedir. Şimdi size düşen çekim yasası hakkında farkındalığınızı ve bilinç düzeyinizi artırmaktır. Ünlü fizikçinin dediği gibi "Madde, enerjinin yoğunlaşmış halidir". Duygu ve düşünceleriniz yaşayacaklarınızı belirler. Şimdiye kadar yaşadıklarınızı, düşüncelerinizi ve hissettiklerinizi bir tarafa koyarak, sevgi dolu yepyeni muhteşem bir hayata merhaba deyin.

Yazar: Ülkü Tokul