Dijital İçerikli Online Eğitimler

Online eğitim günümüzde oldukça popülerleşen bir eğitim sistemi. Dijital dünya hayatımızın her alanında başrol oynamaya başlamışken tabi ki eğitim mecrasında da dijitalleşme olması kaçınılmaz bir durum.

Online eğitim günümüzde oldukça popülerleşen bir eğitim sistemi. Dijital dünya hayatımızın her alanında başrol oynamaya başlamışken tabi ki eğitim mecrasında da dijitalleşme olması kaçınılmaz bir durum.

Online Eğitim Fırsatı

Günlük hayatımızda alışveriş, sosyal yaşam, gazete okuma, günümüzü zamanlama, iş arama gibi birçok alanda teknolojinin aracılığına ve yardımına başvuruyoruz. Bunun yanında iş dünyasında rekabet almış başını gidiyor artık kurumsal her sektörde profesyonelleşme, kişisel gelişim, work-shoplar, alınan sertifikalar, yabancı dil eğitimleri vb. büyük önem kazanmış durumda.

Gerek iş dünyasında kendini bir adım daha öne taşımak isteyenler gerek kendilerine yeni hedefler koymak, kendilerini başka başka alanlarda geliştirmek isteyenler ve bunun için gerekli zaman ve imkan bulamayanlar için online eğitim büyük bir fırsat olarak karşılarına çıkıyor. Eğitimci ve öğrenciler için mekana ihtiyaç duyulmadan sağlanabilmesi eğitim almak isteyenleri hem maddi rahatlatıyor, hem de zaman açısından darda olanlar bu eğitimlere kendilerine göre belirledikleri zamanlarda dahil olarak katılım sağlayabilmiş oluyorlar.

Dijital İçerikli Eğitimler

İlk kez İstanbul İşletme Enstitüsü aracılığı ile online eğitim almaya başlamış biri olarak online öğrenim görme deneyimini edinmiş oldum. Sosyal medya, dijital pazarlama ve içerik alanına ilgi duyduğumdan ötürü bu alanlarda eğitim alınabilecek mecraların araştırmasını yaptım. Bu alanda normal eğitim merkezlerine alınabilecek kursların yanı sıra online eğitimde de birçok seçenek ile karşılaşmak mümkün. Online eğitimde çok daha az masraflı ve zaman tasarruflu bir şekilde ilerlenebiliyor.

Online Eğitimin Yararlı Olmasında Canlı Dersler Faktörü

İienstitü Online eğitimde özellikle canlı ders olarak sunulan kısımların interaktif olabilmesi açısından oldukça faydalı olduğunu düşünüyorum. Birkaç günlük eğitimler ile bir alanda uzmanlaştım demek imkansız. Ancak alınan bu eğitimleri yeni bir başlangıç olarak görüp, eğitmenlerin tavsiyesi ve deneyimlerinden yaralanabilmek güzel bir fırsat. Bu sayede almış olduğunuz eğitim alanında fikir sahibi olmuş oluyorsunuz ve vizyonunuz gelişiyor.

Ayrıca kendinize ilgilendiğiniz alanda daha somut hedefler koymanızda yardımcı oluyor. Eğitim almanın yanı sıra kendi kendine deneyim kazanarak, ilgi alanlarında kendini geliştirmek tabi ki başarılı olmak için çok önemli. Günümüz dünyasında nasıl birçok iş bilgisayar başından yapılabiliyor ve freelance çalışılabiliyorsa, eğitim sektöründe de aynı şekilde dijitalleşme olmasının doğal bir süreç olduğu kanısındayım.

Yazar: Deniz Keskin