Hayal Kurarak Bilinçaltına Olumlu Mesaj Gönder

Hayal Kurarak Bilinçaltına Olumlu Mesaj Gönder
Photo by David Matos / Unsplash

İnsan, aklı ve düşünme yeteneği olan, fikirlerini, düşüncelerini yazı ve sözle anlatan ve günümüzde hayatını yoğun tempolarda yaşayan canlı türüdür. Hal böyle olunca insan yoğun tempolu iş, eğitim yaşamından kendine kalan zamanını kendi iç dünyasında harcar. Bu iç dünyada kişi hayallerinin kuklası olur. Kendini daha zengin, daha zeki hayal ederek olmamış bir şeyi bilinçaltına olmuşçasına kodlamaktadır. Peki bu ne kadar sağlıklı bir durumdur?

Bu soruya verilecek çeşitli cevaplar vardır. Bilimsel çalışmaların yanı sıra insan bu soruya kendince de bir cevap bulabilir. Mesela ‘hayal kurmadan yaşanılır mı? ‘diyenleriniz olacaktır. İnanın bu konuda çok haklısınız insan hayal kurmadan kendini boşlukta hisseder. Hem kim kendini daha zeki, daha zengin görmek istemez ki? Değil mi ama?

Bilinçaltı Nedir?

Bilinçaltı zihin-beden bütünlüğünde kişinin işletim programıdır. Yani burada anlatılan şey kişinin kendini nasıl görmek istediğini nasıl hissetmek istediğini kendince tembihleyerek beynine o duyguyu o düşünceyi gönderme halidir.

hayal, bilinçaltı,hayal kurmak, rüya, düşünme,

Buna örnek verecek olursak; Günde 12 saat çalışan bir işçi aldığı düşük ücret ve kötü çalışma koşullarının altında ezilmektedir. Ve evine yorgun argın dönen işçi bu yorgunluk sonucu uyku halinde rüya görmeye başlar. Rüyalar da aslında bilinçaltına işlenen hayallerin bir tür ortaya çıkış şeklidir.

Buradan da anlaşılacağı üzere kişi kendini nasıl görmek istiyorsa öyle görmeye başlar. Kişi bir işi kolayca hallettiği zaman bilinçaltı devreye girer. Dışarıdan bir tehdit bir uyarı insanı rahatsız edecek bir etken devreye girmediği zamanlarda bilinçaltı iyi şekilde çalışır. Uyurken, hayal kurarken bilinçaltı iyi şekilde çalışır.

Hayal Kurma Eylemi Nedir?

Hayal kurmak, gerçekleşmesi istenen ve özlenen şeyi düşünmenin yanı sıra bu durumu zihinde canlandırma halidir. Hangimiz gün boyunca hayal kurmuyoruz ki ? Keşke şöyle güzel olsaydım , keşke zayıf olsaydım gibi düşünceler aklınızdan geçti değil mi ? Bu aslında çok doğal düşünceler sistemidir. Aslında olumlu düşünerek güzel mesajları bilinçaltınıza kodlayabilirsiniz. Nasıl mı? Bunu da bir alt başlıkta inceleyebilirsiniz.

Hayal kurma eyleminin tanımını yaparken hayal kurarak bilinçaltına güzel mesajlar göndererek kendimiz hakkında olumlu bir şekilde düşünebileceğimizi söylemiştim. Ve bunun yanında size hayal kurarak zayıflama isteğinizi bilinçaltına göndererek gerçekleştirebileceğinizi söylesem?

bilinçaltı,hayal kurmak, rüya, düşünme,

Bilinçaltı ve Hayal Kurma Eylemi

Bilinçaltı kendisinde taşıyamayacağı kadar bir yükü olduğu zaman ters etki gösterebilir. Örneğin; yemek yaparken anlık bir dalgınlık, hayal kurma, boş bulunma anında yemeği yakabilirsiniz yahut yemeğe yanlış malzemeler ekleyebilirsiniz.

Yasemin Soysal ‘Tek Şişman Beyniniz’ adlı kitabında bu konu üzerinde çokça durmuştur. Kendinizi zayıf olarak hayal edin. Ve şimdi de bunu kendinizi kötü hissetiğiniz zamanlarda hatırlayın ve beyninize ‘’Zayıflayacağım’’ komutunu gönderin. İlerleyen zamanlarda bu komut bilinçaltınıza işleyecek ve kendinizi daha az yiyerek zayıflama çabasına girdiğinizi göreceksiniz. Müjde ! Kilo vermeye başladınız bile.

Her şey kendinizde başlar. Bu yüzden gelsin olumlu mesajlar gitsin bizi üzen durumlar.