İngilizcenizi Geliştirecek 5 Etkili Mobil Uygulama

Küreselleşen dünyada kendi anadilimiz dışında başka bir dil öğrenmek gereklilik haline geldi. Günümüzde, İngilizce dünya dili olarak adlandırılmaktadır ve birçok dilin başında gelmektedir. İngilizceyi daha verimli nasıl öğrenebiliriz?

İngilizce öğrenmek için İngilizce eğitimi alabilir ve ardından yazımızdaki mobil uygulamaları kullanarak kendinizi geliştirebilirsiniz.

İngilizce öğrenmeyi hızlandırma için mobil uygulama tavsiyeleri neler?

Tandem

tandem, yabancı dil, öğrenme, mobil uygulama

Farklı ülkelerdeki partnerlerle konuşarak, yazışarak dil öğrenebilir hatta kendi dilinizi partnerlerinize öğretebilirsiniz. Tandem de 10 farklı dil tercihi var. İstediğiniz dili seçerek kendinize farklı birçok ülkeden partner edinebilirsiniz. Aynı zamanda ülkelerin kültürlerini yaşam biçimlerini ve farklı insanlar tanıyarak sosyal çevrenizi de genişletebilirsiniz. Bu uygulama ücretsiz olup App Store’den ve Play Store’den indirebilirsiniz.

Voscreen

voscreen, yabancı dil, öğrenme, mobil uygulama

Voscreen, farklı seviyelerde İngilizce bilenlere hitap eden duyarak, izleyerek size İngilizceyi daha zevkli hale getirmektedir. Eğer gramer odaklı kendinizi geliştirmek istiyorsanız, onun içinde seçenekler düşünülmüş. Bu uygulama İngilizce dili dışında 16 farklı dil de öğretmektedir. Bu uygulama ücretsiz olup App Store’den indirebilirsiniz.

Ted Talks

ted talks, yabancı dil

Ted Talks dünyanın en popüler fikir paylaşım platformudur. Son derece ilginç ve sıra dışı konulara değinen Ted Talks yıllardır pek çok önemli ismi konuk etmiştir. Bu uygulama sayesinde konuşmacıları dinleyerek İngilizcenizi geliştirme fırsatı bulabilirsiniz. Üstelik farklı dildeki alt yazı seçenekleriyle… Bu uygulama ücretsiz olup App Store ve Play Store’den indirebilirsiniz. Aynı zamanda Youtube’den da izleyebilirsiniz.

Duolingo

duolingo, yabancı dil, öğrenmek, mobil uygulama

Duolingo, İngilizceyi hızlı bir şekilde öğrenmemize yardımcı olan bir uygulamadır. Günde 10dk Duolingo kullanarak basit bir İngilizce ile konuşmaya başlayabilirsiniz. Tekrar etme özelliği ile de unuttuğunuz dersleri ve kelimeleri tekrardan dinleyebilir ve izleyebilirsiniz. Bu uygulama ücretsiz olup Play Store ve App Store’den indirebilirsiniz.

Memrise

memrise, mobil uygulama, yabancı dil, öğrenmek

Bu uygulamanın amacı kelimeleri sizlere öğretmektir. İstediğiniz İngilizce seviyesini seçerek size o seviyede kelimeleri konuşarak, yazarak ve eşleştirme metodu ile öğretmektedir. Tekrar özelliği ile de sürekli kelime hızlı tekrar etme metodu ile tekrar edebilirsiniz. Bu uygulama ücretsiz olup Play Store ve App Store’den indirebilirsiniz.