İş Arkadaşlarınızı Sinirlendirmenin 10 Yolu

İş Arkadaşlarınızı Sinirlendirmenin 10 Yolu
Photo by Icons8 Team / Unsplash

İş arkadaşlarınızın sizden nefret etmesini sağlamanın yollarını bilmek istiyor musunuz? Aşağıdaki tavsiyeleri yerine getirirseniz emin olun işe yarayacaktır. Bu yöntemler ofisteki diğer kişileri memnun edecek şeyler değil ve iş arkadaşlarınız sizin ofiste olmadığınız günü iple çekmelerini sağlayacaktır. İş yerinde çalışanların birbirleriyle ahenk içinde çalışmasına ve işyerinde huzurun oluşmasına yardımcı olmak istiyorsanız kesinlikle bu davranışlardan kaçınmalısınız.

Telefonda Yüksek Sesle Konuşun… Özellikle Tuvalette

İş arkadaşlarınız telefon görüşmelerinizle o kadar ilgili ki, sizi her zaman dinlemek istiyorlar. Öyle değil mi? Hiç de öyle değil. Konuşmalarınız size olduğu kadar kimseye ilgi çekici gelmiyor. Daha da önemlisi, sizi tuvalette konuşurken duymayı hiç istemiyorlar. Bu onları rahatsız ediyor.

İş Arkadaşlarınızın Bir Projedeki Katkıları Üzerinden Övgü Almak

Patronunuz sizi iyi yapılmış bir iş için tebrik ettiğinde, arkadaşlarınızdan yardım aldığınızdan bahsetmeyin. Bunu bilmesine ne gerek var ki? Hepsini kendiniz yapmış gibi gözükseniz daha iyi değil mi? Takım çalışmasıymış filan… Hepsini tek başına yapmış gibi gözükürseniz daha iyi. Ve, bir dahaki projede yardıma ihtiyacınız olduğunda, sizce iş arkadaşlarınız nerede olacak? Kesin bilgi: sizin takımınız değil.

İşe Hasta Hasta Gelin!

Eğer gripseniz bütün mikrobu etrafa yayın. İş arkadaşlarınız size teşekkür edecek. Bir daha düşünün, hiç de öyle olmayacak. Her neyse, onlara verdiğiniz şeye yakalandıklarında, onlar hasta olduklarını bildirip işe gelmeme ve hastalığı daha fazla yaymama edebini gösterecekler.

İş Arkadaşlarınızla Her Şeyinizi Paylaşın

İş arkadaşlarınızın hepsi birer meraklı melahat, yani, kişisel hayatınız hakkında her şeyi onlara anlatmanız en iyisi- öyle olsa bile, bu onları rahatsız eder. Sizin mottonuz “çok fazla bilgi hiç bir zaman yeterli değildir” olmalı. Hava almaya çıktığınızda birazcık fazla paylaşımda bulunmanın diğer insanların size nasıl baktığı üzerinde nasıl büyük bir etkisi olacağını düşünün. Çok fazla şey ortaya koymadan önce iki kere düşünün.

İş Arkadaşlarınızla Din ve Politika Hakkında Konuşun

Of, din ve politika… herkesin tamamen üzerinde anlaştığı iki konu. Hiç de öyle değil. İş arkadaşlarınız bu konular hakkında hassas olabilir bu yüzden onları direkt rencide etmek istiyorsanız, hemen neden kendi inançlarınızın tek doğru olduğundan bahsedin. Onların inanç ve düşüncelerinin yanlış olduğunu da eklemeyi unutmayın.

İş Arkadaşlarınıza Pis Şakalar Anlatın

Herkes iyi bir şakaya güler, değil mi? Bu doğru olabilir ama çoğu insan iyi bir şakayı takdir ederken, bazıları pis şakalardan hoşlanmaz. Bu sizin probleminiz değil, siz onları anlatmaya devam edin ama günün birinde cinsel tacizden suçlanırsanız şaşırmayın. İş Arkadaşlarınıza Spam Mail Yollayın İş arkadaşlarınıza onlarca maili iletin. İçerik önemli değil. Hepsini gönderin - şakalar, kampanyalar. Onlar sil butonuna basarken hep sizi anıyor olacaklar ama iyi anlamda değil.

Sakızınızı Yüksek Sesle Çiğneyin

Hiçbir şey birinin sakızını çiğnerken çıkarttığı ses kadar kulağa tatlı gelemez. Bu sizin iş arkadaşlarınızı çılgına çevirecek ama bu zaten sizin yapmak istediğiniz şey değil mi?

Kendi Sorumluluklarınızı Yerine Getirmeyin

Eğer departmanınız tarafından gerekli görülen adil iş bölümünü yapmıyorsanız, iş arkadaşlarınız yapmak zorunda kalacak. Onların teşekkür etmesini beklemeyin. İsteseler bile, bunu yapmak için çok yorgun olacaklar.

İş Arkadaşlarınızı Aşağılayın

İş arkadaşlarınızı aşağılamanın sizi göklere çıkartacağını düşünüyor olabilirsiniz ama küçümseyen tavrınız sizi daha güçlü göstermez. Bu sizin iş arkadaşlarınızın alınmasını sağlar.