Kadınları Tepeden Tırnağa Yenileyecek Fikirler

Kadınları tepeden tırnağa bakım yapabileceği aktiviteler, kürler, çaylar, vitaminler ile yenileyecek fikirler size bu durumda yardımcı olacaktır. Kadınları canlandıracak bu bilgiler size faydalı olmayı hedefliyor.

Kadınları tepeden tırnağa bakım yapabileceği aktiviteler, kürler, çaylar, vitaminler ile yenileyecek fikirler size bu durumda yardımcı olacaktır. Kadınları canlandıracak bu bilgiler size faydalı olmayı hedefliyor. Bu konuyu tependen tırnağa saç bakımı, tırnak bakımı, beslenme, spor, diş bakımı ve cilt bakımı başlıklarında işleyeceğiz.

Saç Bakımı

Saç bakımında tepeden tırnağa yapılacak kürler ile canlandıracak çözüm ve tedavileri;

· Vitamin tedavisi önemlidir. Saçlarınızın dökülmesinde, cansız görünmesinde vitaminsizlik sebep olabilir. Bu vitaminler B12, çinko, D vitamini ve Devit3 eksikliğinden kaynaklanabilir. Bu yüzde Dahiliye doktoruna görünmeniz tavsiye edilir. Tepeden tırnağa yapılmış kan tahlili saçlarınızı dökülmesinde sebep olan vitaminsizlikleri tespit edilebilir, Aldığınız vitaminler ile içten tedavi yapabilirsiniz.

· Canlandıracak ve yenileyecek kürler. Saçlarınıza dıştan tedavi gerçekleştirebilir. Bu kürler kafa derinizdeki varsa mantarları tepeden tırnağa tedavi edebilir. Mantar veya başka bir şey olup olmadığını öğrenebilmek için ise Dermatoloğa görünmeniz yeterli olacaktır.

Tırnak Bakımı

Tırnak bakımında güçlendirecek, yenileyecek çözüm ve tedavilerde saç için belirttiğim poliklinikler tırnak için de geçerlidir.

· Tırnak bakımında ojeleri silmek önemlidir. Tırnak temizliği manikür pedikür gibi işlemler ile yapılır.

· Manikür suyunuza birkaç damla gül yağı ve benzeri esansları ekleyebilirsiniz. Bu yağlardaki esanslar sizi yenileyecek ve canlandıracak yağlarda olabilir.

· Tırnaklarınıza yaptığınız törpüler yavaşça ve dikkatlice bir şekilde olmalıdır. Çünkü tırnaklarınız zarar görebilir tiftiklenebilir.

Beslenme Ve Diyet

Beslenme ve diyet ile yenileyecek ve canlandıracak çözümler ve tedaviler;

· Beslenmede vitaminli meyve sebzeler vücudu canlandıracak ve fit hale getirecektir. Mevsiminde yenen sebzeler vücuda fayda sağlar.

· Kadınları hasta eden kansızlık problemini siyah kuru çekirdekli üzüm ile çözümleme sağlayabilirsiniz.

· Düzenli beslenme kadınları tepeden tırnağa yenileyecek ve vücudun dengesini koruyacaktır.

Spor Egzersiz

Spor egzersiz ile yenileyecek, canlandıracak çözümler ve tedaviler;

· Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur. Mustafa Kemal Atatürk’e ait bu cümledir. Sağlıklı bir bireyin sağlıklı düşünceye sahip olacağını anlatmaktadır. Bu yüzden yapılan egzersizler hem vücut hem de psikolojik iyilik anlamına gelir.

· Peki vücudumuzu tepeden tırnağa yenileyecek ve canlandıracak hangi sporları yapmalıyız? Plates, fitnes, yürüyüş, ip atlamak yüzmek ve bisiklet sürmek yeterli olacaktır.

· Hatta yapılan egzersizler kadınları hem fit yapacak hem de kilolarını dengede tutacak.

· Yapılan egzersizler ile iş hayatındaki problemleri daha rahat çözümleyebilirler. Bu yüzden güçlü bir psikolojide sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

· Kadınları tepeden tırnağa yenileyecek olan bu aktivite haftada üç defa yapılması yeterli olacaktır.

Diş Bakımı

Diş bakımı ile yapılacak çözümler ve tedaviler;

· Özellikler düzenli diş fırçalamak, gerekirse diş tedavisi yaptırmak kadınları koyu renk ruj kullandıktan sonra daha güzel gösterecektir.

· Ayrıca bu tedaviler diş ağrılarını azaltıp tepeden tırnağa ağız bakımızı yaptırmanıza sebep olacaktır.

· Diş fırçalamak kadar diş ipi kullanmakta önemlidir. Yemekten sonra kullanılan diş ipi dişleri rahatlatır diş aralarında oluşacak tartarları önler.

· Diş fırçanızı an fazla 2 ayda bir değiştirmek sağlıklı bir temizlik için önemli rol oynar.

· Dişlerdeki plakları ise gargara sularıyla en aza indirgeyebilir ve temizleyebiliriz.

Cilt Bakımı

Cilt bakımı ile tepeden tırnağa kadınların görünüşlerini iyileştirecek çözümler;

· Cilt bakımında makyaj temizleme çok önemlidir. İyice temizlenmiş cildin siyah nokta oluşmasını en aza indirgenir.

· Kadınları canlı gösterecek bu maskeler ve tuningler cildi rahatlatır.

· Cilt bakımında önemli olan hususlardan biride doğru yapılan kürlerdir. Bu kürler cilt tipine uygun kürler olmalıdır. Yağlı ve kuru cilt tipleri diye ikiye ayrılır. Kadınları hem sağlıklı hem de canlandıracak bir görüntüye kavuşturacaktır bu kürler.

Yazar: Hilal Tuğba Çavdaroğlu