Kişisel Gelişimde En İyi Davranış

Kişisel Gelişimde Farkındalık: Kişisel gelişimde en iyi davranış farkındalıktır. Farkındalıktan kastım kişinin kendini bilmesidir. Çok geniş anlamlara kapı açan farkındalık kelimesi, fiziki açıdan da, manevi açıdan da değerlendirilebilir. Bizim bahsettiğimiz ise bütün bunların bütünüdür. Aslında ruh, beden ve içimizdeki tüm organlarımız tamamen birbirlerinden etkilenir. Bu yüzdendir ki kalp hastası birine sigara içmemelisin derken aynı zamanda üzüntü ve stresten uzak durmalısın diyoruz.

Kişisel Gelişim Nedir?

Kişisel gelişimin birçok tanımı varken, kişisel gelişim aslında tamamen kişinin iç dünyasının büyümesidir. Başka bir deyimle kişinin ruhunu beslemesidir. Bu dolaylı olarak kişinin fiziğini de değiştirecektir. Kendi ruhunu besleyen, büyüten bir kişi dünyayı değiştirecek cesarete sahiptir artık.

Kendinin Farkına Var

Kendinizin farkına varın. ''Peki, bunu nasıl yapacağız?'' dediğinizi duyar gibiyim. İşte kendinize yapacağınız en iyi davranış bu olacaktır. Kendinizin güçlü yönlerinizi ve zayıf yönlerini fark edip kabullenmekten bahsediyorum. Bu kişisel gelişim adına yapacağınız en büyük adım.

Bunun farkında olan insan kendini en iyiye, en güzele yönlendirecek, kendi gelişimi için ihtiyacı olan enerjiyi de bulacaktır. Dini bütün bildiğimiz insanların güçlü duruşu, pozitif oluşu bundandır. Müslümanlara indirilen Kuran insanı anlatmaktadır. İnsana ruhen ve fiziki olarak dokunan, insana değer veren, kendine değer vermeye değinen kuran, okuyanları pozitife, günahları için tövbe etme fırsatı vererek kendi zayıflıklarının da farkında olmaya davet eder.

Sonuç Olarak

Özetlemek gerekirse kişisel gelişimde en iyi davranış; kendine iyi davranmaktır. Güçlü ve zayıf yönlerin ile bile. Kendinin farkında olmak ve kabul etmek. Hayatı yaşamak tamamen kendini yaşamaktır ve sen kendin olmak için zaman kaybetmeden kendi farkına varmalısın.

Kişisel gelişiminiz için bu adımı atmanın birçok yolu var. Bunun ile birçok makale bulabilirsiniz. Birçok kişisel gelişim kitabından faydalanabilirsiniz. Ruhunuzu besleyecek filmleri izleyebilirsiniz. Tüm bunlar sizin için yeterli değil mi? O halde profesyonel birinden yardım da alabilirsiniz. Hangi yolu seçerseniz seçin, hayatın farkına varmak için kendinizin farkına varın. Kişisel gelişimde en iyi davranış hayatın farkına varmak yani kendi farkına varmaktır.

Kişisel Gelişim Nedir?

Kişisel gelişim aslında tamamen kişinin iç dünyasının büyümesidir. Başka bir deyimle kişinin ruhunu beslemesidir. Bu dolaylı olarak kişinin fiziğini de değiştirecektir. Kendi ruhunu besleyen, büyüten bir kişi dünyayı değiştirecek cesarete sahiptir artık.

Kişisel Gelişimde Kendinizin Farkına Varmak Neden Önemli?

Kendinizin farkına varın. ''Peki, bunu nasıl yapacağız?'' dediğinizi duyar gibiyim. İşte kendinize yapacağınız en iyi davranış bu olacaktır. Kendinizin güçlü yönlerinizi ve zayıf yönlerini fark edip kabullenmekten bahsediyorum. Bu kişisel gelişim adına yapacağınız en büyük adım.

Kişisel Gelişimde En iyi Davranış Nedir?

Kişisel gelişimde en iyi davranış; kendine iyi davranmaktır. Güçlü ve zayıf yönlerin ile bile. Kendinin farkında olmak ve kabul etmek. Hayatı yaşamak tamamen kendini yaşamaktır ve sen kendin olmak için zaman kaybetmeden kendi farkına varmalısın.