Liderlerden Kariyer Tavsiyeleri

Son günlerde birçok iş kadını Chicago da bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Bu etkinlik şüphesiz çok faydalı oldu ve herkesin ilham alabileceği değerli kariyer tavsiyeleri vardı. Bu iş kadınları kendi hikayelerini içten, gözde canlandırıcı ve açık bir şekilde anlattı ve soruları yanıtladılar. Bu kişiler Ellen Costello, Cheryl Francis ve Catherine A. Rein...

Liderlerin kariyer tavsiyeleri nelerdir ?

İşte etkinlikten satır başları;

Kariyer için yüksek lisans yapmak şart değildir. Hepsi kendilerinin master yapmadıklarını söyledi.

Liderlik becerilerini geliştirin. Liderlik becerilerinizi geliştirmek için karşınıza bir fırsatın çıkmasını beklemek zorunda değilsiniz. Eğer ticari olmayan ve kar amacı gütmeyen bir kurumda çalışmıyorsan fırsatları yaratmalısın.

Kendinizi bilin. Her üç kadın bunu hayatınızda en az bir kere yapmanızı tavsiye ediyor. Becerilerinizi öğrenebilmeniz ve nelere yatkın olduğunuzu kavrayabilmeniz için kendinizi bilmeniz gerekiyor. Güçlü ve zayıf yönlerinizi öğrenin.

Risk alın. Birşeyleri denemek için korkmayın. Ellen Costello bankanın tahvil bölümüne atanmasıyla ilgili bir hikayesini anlattı. Bu onun için farklı bir deneyimdi ama o bununla övünüyor ve risk aldığı için gayet memnundu.

Akıl hocanız varsa sizde hocanıza akıl verin. Catherine Rein birine akıl hocalığı yaptığı zaman karşılğında mutlaka birşeyler istediğini söyledi. Bu elbetteki maddi anlamda birşey değil. Ondan birşey öğrenmesi gerektiğini söyledi.

Liderlerin paneli ayrıca onlara ilham veren kişileri anlattılar. İş alışkanlıklarını, günlük yaşamlarının nasıl geçtiğini ve kariyerlerini nasıl dengede tuttuklarından bahsettiler. Kariyer tavsiyelerinden başka bir konu başlığı olmadığı için herkes için elbette faydalı oldu. Etkinliğe her ne kadar kadınlar daha fazla rağbet gösterse de erkeklerin ilgisi de oldukça fazlaydı.