Online Eğitim Nereden Alınmalı?

Özgür ruha sahip, sürekli kendini geliştirmeyi seven ama bir yandan da işe giden biriyseniz doğru yerdeniz. Zaman kısıtlaması olmadan kişinin istediği anda eğitime dahil olabilmesine imkan sağlayan eğitime “online eğitim” diyoruz.

İlklerin yaşanmasının verdiği haz, sadece yaşı yetenlere özgüdür. Örneğin, ilk defa televizyon ile tanışılması, önceden isim yazdırmadan telefonla konuşabilme özgürlüğü…Günümüzde ise durmak bilmeyen yenilikleriyle internet. İyi amaçla kullanıldığında şüphesiz ki çok faydasını gördüğümüz internet şimdilerde eğitim alanında çığır açıyor.

Online Eğitimler

Özgür ruha sahip, sürekli kendini geliştirmeyi seven ama bir yandan da işe giden biriyseniz doğru yerdeniz. Zaman kısıtlaması olmadan kişinin istediği anda eğitime dahil olabilmesine imkan sağlayan eğitime “online eğitim” diyoruz. Bunun için ihtiyacınız bilgisayar, telefon ya da tablet ile internet bağlantısı. Tabi bir de zaman ayırmak. Bendeniz de günlerden bir gün zaman sınırı olmadan kendimi geliştirebileceğim online eğitimleri araştırırken buldum. Birçok seçenek vardı. Benim ilgimi ise sadece biri çekti. İstanbul İşletme Enstitüsü.

Neler Var?

Fotoğrafçılık eğitimi, sosyal medya, office programları, insan kaynakları gibi birçok konuda kurslara ödenen yüksek meblağlı ücretleri unutun. Bu hizmetleri sizin ayağınıza getiren bu işe gönül veren konunun uzmanı kişilerin oluşturduğu bir enstitüden bahsetmek istiyorum. Yukarıda adı geçen konuların yanı sıra birçok farklı konuda ücretsiz eğitim alabileceğiniz iienstitü sınıfları genelde 15 günde bir açılıyor ve dersler bir hafta sürüyor.

Derslere isterseniz interaktif şekilde belirtilen saat aralığında öğretmenlerin anlatımıyla katılabilir ya da sonradan videoları izleyerek, deneme sınavına girebilirsiniz. Başarılı olursanız online ve arzu ederseniz basılı sertifikalarınızı alıyorsunuz.

Kurs Süreci

Burada aklımıza takılan soru şüphesiz ki; “Bu insanların ne kazancı var ki, bu işe girişmişler? Malum günümüzde maddiyat birçok şeyde ön plana çıkıyor ve biri bizim hayrımıza ücretsiz bir şey yapıyorsa muhakkak altında bir bit yeniği arıyoruz. Bu sorunun yanıtını derslere katıldıkça buldum. Enstüti’de asla baştan savma ders anlatılmıyor. Verilen ödevlerle bilgiler pekiştiriliyor. Eğitmenler sadece kurs süresince değil kurs sonrasında da sizin yanınızda olacaklarının güvenini veriyor.

Henry Jackson Van Dyke “Öğretmenlik, mesleklerin en az kazanç getireni fakat insanı en çok ödüllendirenidir” der. Düşünsenize birçok kişiye ücretsiz eğitim vererek, elinin ekmek tutmasına ya da var olan özelliklerini bir adım öteye taşımasına yardımcı olmanın hazzını hangi ücrete satın alabilirsiniz? Yanıtı siz de biliyorsanız İstanbul İşletme Enstitüsündeki yerinizi alın.

Yazar. Nesli Ergün