Online Eğitimler Kariyerinize Farklı Bir Yön Verebilir

Online eğitim sizi belli konuda eğiten bir platform aslında. Burada siz istediğiniz bir konuda eğitim alıyorsunuz. Size istediğiniz konuda eğitim veren konusunda uzman eğitmenler bulunmaktadır.

İş hayatında çoğumuz sevmediğimiz iş kollarında çalışmak zorunda kalabiliyoruz. Bu hayatın koşuşturması bizi mutsuzluğa ve strese sürükleyebiliyor. Sağlığımızı sevmediğimiz bir işte kaybedebiliriz de. Şimdi düşünün. Sevdiğiniz iş mi yapıyorsunuz? Ya da yaptığınız işten zevk alıyor musunuz? Çoğunuz kesinlikle hayır diyordur. O kadar monoton hale geldik ki bunları düşünme fırsatını dahi kendimize sunmadık.

Artık çözümsüz değiliz. Çözüm aslında çok basit. Aslında çoğumuzun etrafımızdaki arkadaşlarımızdan sohbetler esnasında duyduğu ya da bir şekilde haberdar olduğu bir fırsat. Çözümün resmi adı Online eğitim ya da uzaktan eğitim. Hatta ücretsiz bir eğitim. Hem de sertifika var sonunda. Günde bir saatinizi ayırarak sevdiğiniz işi yapmak konusunda çaba gösterebilirsiniz.

Online Eğitim Nasıl Olacak?

Online eğitim sizi belli konuda eğiten bir platform aslında. Burada siz istediğiniz bir konuda eğitim alıyorsunuz. Size istediğiniz konuda eğitim veren konusunda uzman eğitmenler bulunmaktadır. İstediğiniz bir konuda size büyük fırsatlar sunacak olan Online eğitimler programları zamandan bağımsız istediğiniz saatte ve yerde olabilmektedir. Sadece İnternet erişim imkanınız olsun yeterli.

Yerli ve yabancı çok çeşitli platformlar üzerinde uzaktan online eğitimler alabilirsiniz. İstanbul İşletme Enstitüsü Türkiye'de bu alanda bireylere sunduğu sertifika programları ile öne çıkmaktadır. Bu enstitü sadece Türkiye'nin çeşitli şehirlerindeki kişilere yönelik eğitimler sunmakla kalmıyor, yurt dışından dahi eğitim alan bireylere fırsatlar sunuyor. Ne olursan ol yine gel. Bence slogan bu olmalı. Bu anlamda enstitü farklı bir alanda ya da sevdiği bir iş kolunda eğitim almak isteyenlere ücretsiz online eğitim hizmeti sunmaktadır.

Ne Tür Eğitimler Veriliyor?

Enstitü çok geniş bir çizgide eğitimler vermekte. Bu eğitimler tamamen sizin zevkinize ve ilgi alanıza göre değişiyor. Siz ne istiyorsanız onu alıyorsunuz. Zorlama yok, baskı yok. Tamamen gönüllülük esas. Ayrıca tamamen ücretsiz. Verilen eğitimler Mobing’den Stratejik yönetime, Excel uygulamalarından İşaret diline, diksiyondan fotoğrafçılığa kadar oldukça değişik alanlarda olabilmektedir. Mutlaka sizin zevkinize ve ilgi alanınıza uygun bir eğitim bulacaksınız.

İnsanların zevkleri farklı olabilmektedir. Sizin nefret ettiğiniz bir iş başkasının doyum noktası olabilir. Sizin sıkıcı bulduğunuz bir iş başkasının hayalindeki iş olabilir. Bence her insan sevdiği işi yapmalı. Canınızı sıkan bir iş neden yapasınız ki? Başkalarına da örnek olabilirsiniz. Onların da sevdikleri işleri yapmak noktasında bilinçlendirebilirsiniz.

Eğitimlerin Size Ne Faydası Olacak?

Eğitiminizi aldıktan sonra belki de kariyerinize farklı bir yön vereceksiniz. Bu tamamen sizin tercihinize bağlı. Ya sevdiğiniz işi yapacaksınız ya da yaptığınız işi seveceksiniz. Seçim sizin.  İstanbul İşletme Enstitüsünden online eğitim aldıktan sonra elde ettiğiniz sertifika ile sevdiğiniz işi yaptığınızı ve bu alanda kariyerinizin zirvelerine tırmandığınızı hayal edin. Bu kulvardaki kişilere fark atma fırsatını kendinize tanıyın. Siz bunu hak ediyorsunuz.

Sevdiğiniz işi yapmak, işinizde mutlu olmak, sizce de mükemmel olmaz mı? Siz de eğitim verebilirsiniz. Artık zevkinize uygun sıkılmadan yapabileceğiniz bir işi yapmak üzere ilk adımları attınız. Belki daha ilerisi de vardır. Kendinizi bu konuda daha da geliştirebilirsiniz. Sizde bir konuda İstanbul İşletme Enstitüsünde eğitmen olabilir ve eğitim verebilirsiniz.

Başkalarının sevdiği işi yapabilmesine yardım edebilir bu konuda onların eğitimine katkıda bulunabilirsiniz. Siz bence eğitimci olmak için doğmuşsunuz. Bu potansiyeli ben sizde görebiliyorum. Siz de kendinize güvenin ve başkalarına da bu fırsatı tanıyın.

Yazar: Nafız Maden