Online Eğitimler ve Size Kattıkları

İş dünyasına her gün bir nefer daha katılırken, işverenler tarafından seçilmek için bir farklılık yaratmanız gerekiyor. Bu noktada sahip olduğunuz sertifikalar, katıldığınız eğitimler sizi rakiplerinizden bir adım daha öne geçiriyor. İlerleyen teknolojiyle birlikte bilgiye ulaşmak eskiye oranla çok daha kolaylaşırken online eğitim adı verilen sistem imdadımıza yetişiyor.

online eğitim almak, uzaktan eğitim programları, sertifika programları

Online Eğitim ve Sertifika Nedir?

Teknoloji ve eğitim kavramlarını harmanlarınızda, bulunduğunuz her yerden eğitim alabilme imkanı doğar. Kısacası bilgisayar ve internet erişimin olduğu her yerde gerçekleştirebildiğiniz eğitime online eğitim denir. Sertifika ise online eğitimler sonucu girdiğiniz sınavda ve verilen ödevlerde başarı gösterdiğinizde almaya hak kazandığınız belgedir. Bu belgeler profesyonel iş dünyasının her yerine entegre edebildiğiniz bir güçtür. Sizi rakiplerinizden ayırdığı gibi yeterliliklerinizi de gösterebilme imkanı sağlar.

Katıldığınız iş görüşmelerinde, sunacağınız mesleki sertifikalar görüşme esnasında sizi daha güçlü yapacaktır.

Hangi Alanlarda Online Eğitim Alınabilir?

Online eğitim denilince akla ilk gelen “İstanbul İşletme Enstitüsü” bu konuda sınır olmadığını bize açıkça gösteriyor. Alanında uzman eğitmenlerle, kişisel gelişim, satış pazarlama, iletişim, iş hayatı, finans muhasebe, yabancı dil, işletme, insan kaynakları ve yazılım kategorileri başta olmak üzere bir çok online eğitim imkanı sağlıyor. Derslere gerekli katılımı gösterip, eğitim sonunda gireceğiniz sınavda başarılı olmanız durumunda bir çok resmi ve özel kurumda geçerliliği bulunan sertifikanızı almaya hak kazanıyorsunuz.

beden dili eğitimi, işaret edili

Alışık olunanın dışında evrensel anlamda geçerliliği olan eğitimlerde söz konusu. Bunun ilk örneklerinden birisi de İşaret Dili Eğitimi dir.

Online katılım göstererek beden dili eğitiminizi tamamlayabilir ve uluslar arası geçerliliği olan bu dili öğrenebilirsiniz.

Bunun yan sıra kendi mesleki alanınızda da alabileceğiniz çok fazla eğitim bulunuyor. İnsan kaynakları eğitimi alarak iş hayatınızdaki yetkinliğinizi arttırabilirsiniz. İleri Excel eğitimi gibi eğitimlerle daha hızlı çalışmak için gereken donanımı kazanabilirsiniz.

Eğitimler yalnızca iş dünyasının profesyonellerine yönelik değil elbette. Kişisel gelişim alanında kendini geliştirmek isteyenler için ikna teknikleri eğitimi bunlardan biri ya da yıllardır satranç oynamak isteyip de öğretmen bulamayanlar için online satranç eğitimi biçilmiş kaftan.

Özetlemek gerekirse, artık bilgi ulaşmak isteyenler için çok yakın. Gelişime açık olduktan sonra imkanlar gelişmiş durumda.