Oxford Ayağınıza Geldi

İnsanların en çok bahane uydurduğu şey bilgisizlikleri ve cahillikleri olmuştur hep. ‘’Oxford vardı da biz mi okumadık?’’ gibi benzer şeyler duyduk, ilginçtir ki hala duymaktayız. Bilgi edinmenin, öğrenmenin bir takım olanaklar gerektirdiği bir gerçek fakat hiçbir olanak öğrenme arzusu kadar insanı harekete geçirmekte etkili olamaz. Bunu son zamanlarda adını sosyal medyada duyduğumuz en büyük sıkıntısının okuduğu kitapları tartışacak birinin olmaması olduğunu dile getiren Afife teyzemiz bize gösterdi. Bu teyzemiz sadece öğrenmek istiyordu ve bunu Oxford’a gitmeden de köyde ineklerinin yanında bulunan bir sedirin üstünde yapabiliyordu.

Kişisel Gelişim İçin Oxford'a Gitmemiz Gerekmiyor

online eğitim, eğitim, kişisel gelişim

Evimden eğitim alabilir miyim? Küçük bir köyde kısıtlı koşullarda okumak, öğrenmek bu kadar mümkünken, şehirde daha zengin olanaklarla neler yapılabilir diye düşünürsek çeşitli seçeneklerimiz olduğunun farkına varırız. Bize bahşedilmiş bu fırsatların şüphesiz en kıymetlisi evinizde rahatınız bozulmadan, planlarınızı kısıtlamaya gerek kalmadan, günün sadece 1 saatini ayırmanızın yeterli olduğu online eğitimler almaktır. Online eğitim nedir? Online eğitim, karşılığında hiçbir bedel ödemeden istediğiniz her alanda donanımınıza katkı sağlayacak bilgi şölenidir adeta. Seçtiğiniz konuyla ilgili çok geniş kapsamlı sunum ve dokümanlarla sizi bilgisizlikten bir tık daha uzaklaştırabiliyor hem de Oxford’a gitmenize gerek kalmadan.Günün 1 saati interaktif eğitimle bitmiyor, ders sayfanızda bulunan notlarla sürekli olarak çalışabilir, buradan yararlanabilirsiniz. Ayrıca sisteminizde bulunan deneme sınavları ile sertifika sınavına girmeden önce kendinizi daha çok geliştirebilir, edindiğiniz bilgileri pekiştirebilirsiniz. Herkes bilgi aktarımı yapabildiği bir çipe sahip olana kadar faydalanabileceğimiz en muazzam olanak bu değil midir sizce de?

online eğitim, eğitim, kişisel gelişim

Ücretsiz sertifika programları, sizi daha bilgili bir insan yapmanın yanı sıra öğrenmek için verdiğiniz emeği ve bilgilerinizi bir sınava tabi tutarak sertifikayla taçlandırıyor. Bu sertifikalar özellikle iş alanı başta olmak üzere birçok açıdan ayrıcalıklı kılıyor. Herkesin her şeyi bildiğini düşündüğü şu günlerde, bilgilerinizin ölçülerek verildiği sertifikalar öğrendiklerinize sağlam bir temel oluşturuyor. Bunun yanı sıra kişisel gelişim sürecinde bize avantaj sağlayarak yeni bilgilere kolay erişmemize ve ufkumuzu genişletmemize yardımcı oluyor.

İçinde yaşadığımız teknoloji dünyasını gelişmeye yönelik kullanmayı becerebilir ve Oxford’a neden gidemediğimizi düşünmek yerine, onu nasıl ayağımıza getireceğimiz üzerinde çalışırsak bahaneler içinde boğulan insanların yerini bilgiyle el ele verenler alabilir.