SEO Stratejileri İle Web Sitenizi Üst Sıralara Taşıyın

Neden iyi bir SEO stratejisine ihtiyacım var? Bu noktada kendinize bu soruyu soruyor olmalısınız. Bu iyi bir SEO stratejisine sahip olmanın yararına dair harika bir örnek. Öncelikle bazı anahtar kelime araştırmaları yaptım, insanların özellikle SEO stratejisi konusunu aradıklarını tespit ettim ve ihtiyaç duyulan bir makale yazdım.

Düşünceli, öncelikli, dokunaklı ve süregelen bir SEO stratejisi web sitenize yüksek oranda hedeflenmiş trafik çekmenin, orada kalmanın ve keyfini çıkarmanın en etkili yoludur. Günümüzde birçok insan web sitesi açarak ve blog yazarlığı yaparak para kazanıyor. Siz de SEO eğitimi alarak arama motorlarında üst sıralara çıkma stratejilerini öğrenin ve web sitesi açarak para kazanın. SEO stratejileri ile ilgili bazı ipuçlarını birlikte inceleyelim.

Üçüncü Şahıs Olarak Web Sitesinize Bakın

Başarılı bir SEO stratejisinde ilk adım web sitenizin veya makalenizin şu anki durumuna dürüst bir şekilde bakmaktır. Bu potansiyel olarak en önemli adımdır, çünkü SEO stratejiniz boyunca çok iyi bir şekilde ilerleyebilirsiniz ama web sitenizin düşük bir kullanıcı deneyimi olduğundan, hiçbir şeyin değişmediğini fark edebilirsiniz.

Optimizasyon Hedeflerinizi Belirleyin

SEO stratejiniz için hedeflere sahip olmak yatırımınıza değip değmeyeceğinin izlenmesi için esastır. Uygulama moduna geçmeden önce, SEO optimizasyonu boyunca iyileştirme görmek istediğiniz faktörlerin bir listesini oluşturmalısınız. Bunlardan bazıları şunları içerebilir:

 • Organik trafik (genel, bölgesel, demografik, vb.)
 • Gösterimler
 • Dönüşümler (satışlar, e-postalar, aboneler, vb.)
 • Bağlantılar
 • Sosyal medya etkinliği
 • Çıkma Oranı
 • Tıklama oranı

Araştırılan Anahtar Kelimeler ve Rekabet?

Bu biraz baş döndürücü olabilir. Anahtar kelimeler, sayfalarınızın Google’ın efsanevi dosya dolabına nasıl endeksleneceği konusunda hayati öneme sahiptir, bu yüzden google kendisini iyi bir SEO stratejisinin çok önemli bir parçası olarak sunar. Bu adım, belirli bir sayfanın hangi anahtar kelimelere göre sıralanmasını istediğinizi bilmekle ilgilidir.

Rekabet Araştırması: Hangi anahtar kelimelerin daha fazla trafik aldığını bulmanın en etkili yollarından biri rakiplerinizi kontrol etmektir. Hiç düşünmediğiniz harika fikirler ve yeni ifadeler bulabilirsiniz.

Anahtar Kelimelerle Beyin Fırtınası: Bazı iş ortakları veya arkadaşlarınızla kaliteli zaman geçirmek ve çeşitli anahtar kelime öbekleri bulmak da iyiye harcanan bir zaman dilimidir.

Web Sitenizi Denetleyin

Bir web sitesi denetiminde bakılması gerekenler hakkında genel fikir edinmek için listeye bakınız:

 • Performans
 • Hareketlilik
 • Bağlantılar
 • Yerel SEO
 • İçerik
 • Sosyal medya
 • Teknik

Hızlı Düzeltmeleri Güçlendir

İlk web sitesi denetimi sırasında ortaya çıkan kırmızı bayraklardan bazıları basit ve tamir edilebilir olacaktır.

Yaşam İçin İçerik

SEO ile ilgili yaptığınız herhangi bir araştırmayı bitirdikten sonra “içeriğin” sık sık ortaya çıktığını ve önemli görünebileceğini göreceksiniz.

Adımlar, Planlama ve Bağlılık

Bir web sitesinin arama motoru optimizasyonunun iyileştirilmesi hızlı veya saygı duyulmayacak bir iş değildir. Çözüm için kararlılık gerekir. Çoğu zaman, sonuca ulaşmak, istikrarlı ve kapsamlı bir çalışma gerektirir.

Planlama İçeriği: İyi bir SEO stratejisine sahip olmak, tamamen zamanlamayla ilgilidir. Web sayfanızda sürekli olarak değerli bir içerik akışı olması önemlidir. Tutarlılık ve uzun ömürlü içerikler burada anahtardır. İyi araştırılmış içerik yazmak için iyi bir plan oluşturmak, bir web yöneticisinin yapabileceği en akıllıca davranışlarından biridir.

Link Oluşturmayı Planlama: Stratejik bağlantı oluşturmaya yardımcı olacak çevrimiçi birçok kaynak var. İçerikle bütünleşen link inşası, arama motorlarının web sitenizi nasıl sıraladığının temelini oluşturur. Tasarlanmış bir şekilde zaman harcamak veya bağlantı kurmak için yani link inşası için yollar bulmak YG'nizi ( yatırım getirisi ) önemli ölçüde artırabilir.

Yazar: Bilgehan Demirdöğen