Teknoloji ve Eğitim

Bugünlerde insanlığın yegane derdi kendini geliştirip, daha fazla bilgi ve  tecrübe sahibi olabilmek. En azından genç neslin bir iş tecrübesi ve daimi meslek ile yetinemeyeceği ortada. Her konuda fikrimiz ve bilgimiz olsun istiyoruz. Bu isteklerimiz doğrultusunda ulaşılması gereken eğitim çok da uzak değil. Teknolojik bir dünyada insanın kendini geliştirmekten ziyade geliştirmemek için bir çaba göstermesi gerekir. Çünkü teknoloji sizce de hayatta kalma şartlarında birisi haline gelmedi mi? Teknoloji, sizce de hayatımızın olmazsa olmaz parçaları, ekmek ve su kadar değerli olmadı mı?

Teknoloji Sayesinde Bilgiye Kolay Ulaşma

teknoloji ve eğitim, online eğitim, gelişim, kişisel gelişim, kariyer

Ulaşmak istediğimiz en ufak ve uzak bir bilgiye bile saniye içinde ulaşabilmenin lüksü paha biçilemez, ne öğrenmek ve öğretmek istersek bunu anında ve hiçbir iş gücü harcamadan elde edebiliyoruz. İşte tam da bu yüzden elimizdeki nimetin farkında olmak ve adım atmak da bir o kadar kolay.

Benim bizzat içinde bulunduğum yer gibi, online eğitim sayesinde oturduğum yerde hatta belki de koltukta rahatça uzanmış dinlenirken blog yazma eğitimi alabiliyorum. Yeni bir konu hakkında daha fazla bilgim ve fikrim olabiliyor, hem de bunu çok kısa bir zaman diliminde ve eğlenceli bir şekilde rahatça yapabiliyorum.

Biraz düşününce bunun tamamen istemekle ilgili bir iş olduğunu anlıyorum. Gerçekten gelişmek istiyor musun? Gerçekten bu hayatta hayaller kurup o kurduğun hayaller doğrultusunda hareket etmeye ne kadar cesaretin var? Belki eskiden hayallerinizi gerçekleştirmek veya en ufak bir bilgiye bile ulaşmak oldukca zordu ve ulaşılmazdı. Ama şu an birkaç parmak hareketi uzağımızda olan bu fırsatı, gerçekten isteyip istemediğine karar vermek ve başlat düğmesine basmak yeterli hale geldi.

Bunu keşfettiğimden beri o başlat düğmesine basmaktan hiç çekinmedim. Bu başarılı olup olmamak ile değil, deneyimlemek ve keşfetmek ile ilgili. Kendini keşfedip geliştirmek ve senin gibi insanların var olduğunu bilmek umut verici. O günden beri kendimi geliştirmeye ve kendisini geliştirmeye hevesli insanları izlemeye devam diyorum. Umarım bir akşam koltukta rahatça uzanmış yeni bir konu hakkında ders alırken sizleri de orada görebilirim, şimdiden hepiniz hoşgeldiniz.

Yazar: Büşra Aktaş