Yeni İşe Başlayan Personel Duyurusu Nasıl Yapılır?

Yeni işe başlayan personel duyurusu nedir? "Yeni işe başlayan personel duyurusu" ile yeni çalışan üyeniz hoş bir şekilde karşılanır. Bu örnek; yeni çalışanı iş arkadaşlarıyla tanıştırır. Yeni başlayan kişi için yapabileceğiniz en güzel şey; iş arkadaşlarının yeni takım arkadaşlarıyla tanışmaları için düzenlenen resmi olmayan ve de yiyecek ve içecek içeren bir hoş geldin partisi ayarlamaktır. Bu örnek çalışan başlangıç mektubu şirketinize alınan yeni çalışanı hoş karşılamak adına alacağınız genel eylemlerin bir parçasıdır. Bu hoş geldin mektubunu fazla mesaiden para alan çalışanınız için de kullanabilirsiniz tabi ama bundan önce vaktini size harcamasını istemeden önce avukatınızla konuşmanız gerekebilir, yine de, arayı uzatmayın. Yeni gelen çalışanı karşılamak için yapılabilecek diğer aktiviteler şunları içerir:

 • İş teklifinizi kabul ettiği ve de işe başladığı gün arasındaki süre zarfında iletişim içinde olun. Bu sizin yeni çalışana sahip olmaktan mutluluk duyduğunuzu gösterir ve de yeni çalışanı iş aramaya devam etmemeye teşvik eder. Her ne olursa olsun, yeni çalışanın hala çok seçeneği var.
 • Çalışan el kitabınızı, yararlar bilgisini, ve de yeni çalışan oryantasyon içeriklerini önceden yeni çalışana gönderin. Böylece her şeyi önceden okur ve de başlamadan önce işe alım ve işe alışma toplantılarına odaklanabilir.
 • Yeni çalışana çalışan Intranet veya wikisini, online el kitabını, ve mailini başlamadan önce verin ki şirketi ve şirket kültürünü daha çabuk anlasın.
 • Ürünlerinize önceden erişmesini sağlayın ki yeni çalışan işinizle alakalı hale gelsin, bu sadece web sayfanız tamamen bilgilendirici olmadığından geçerlidir. Büyük üretim söz konusu olduğunda web sayfalarını, resimleri ve katalogları paylaşmak isteyeceksiniz.
 • Bu çalışan başlangıç mektubunu mail ile gönderin ve de çalışanların mail erişimi olmadığı departmanlara bunu asın. Bu çalışan başlangıcı yeni çalışan karşılama sürecinizde bütün bir bileşendir.

Örnek yeni işe başlayan personel duyurusu nasıl yapılır?

Sevgili Çalışanlar, Sizi en yeni çalışanımızla tanıştırmak isterim. Ahmet Yılmaz pazarlama müdürü olarak iş teklifimizi kabul etti. İlk günü (tarih). Lütfen bize aperatifler ve içecekler ile Ahmet ile tanışmak ve onun ilk iş gününde şirkete gelmesini kutlamak için ana konferans salonunda saat 4’te katılın. Ahmet birçok şirkette pazarlama dahilinde artan sorumluluk rolleriyle birlikte on beş yıllık bir deneyime sahiptir.  Ahmet son işinde (şirket ismi) için çalıştı. Deneyimi pazarlama branşı ile birlikte İşletmede aldığı lisans derecesiyle pekişmiştir. Boş zamanlarında iş yönetimi üzerine yaptığı yüksek lisans üzerinde çalışmaktadır. Bir pazarlama yöneticisi olarak Ahmet bütün pazarlama departmanının ve çalışanlarının liderliğinden sorumludur. O (şu kişiye) rapor verir. Ahmet hedeflerimize aşağıdaki alanlarda yöneticilik yapacaktır:

 • Yeni ürün fırsatlarını, potansiyel ürün talebini, müşteri ihtiyaç ve görüşlerini araştırmak ve değerlendirmek,
 • Mevcut olan ürünlerin pazarlama stratejisi ve uygulama planları
 • Yeni ürün gelişimini yönetmek için ürün gelişim takımlarıyla çalışmak
 • Yeni ürünler için fırlatma kampanyası yönetmek
 • Ürünler için dağıtım kanallarını yönetmek
 • Şirket web sayfası, yazılı iletişim ve reklam dahil olmak üzere etkili ve markalı pazarlama iletişimlerini garantiye almak
 • Medya ve pazarlama çalışanları ve harici PR ajanslarını yönetmek
 • Bütün pazarlama çabalarının etkinlik analizi

Ahmet ayrıca ürün geliştirme takımlarıyla yakından çalışacaktır. Ofisi (şuradadır). Ahmet'in takıma gelmesini karşılarken bana katıldığınız için şimdiden teşekkürler. Saygılarımla Departman Yöneticisinin İsmi / Patron