Yurt Dışı Dil Eğitimi İçin Malta

Bünyesinde çok kaliteli dil okulları barındırıyor, kolayca vizeye sahip olunabiliyor, sıcak iklimiyle gönlünüz ferahlıyor, içten insanlarla kolayca iletişime geçilebiliyor ve ülkemize olan konumu sayesinde hem cebimize hem de yakınlarımıza kolaylık sağlıyor.

Malta, İtalya’nın alt kısmına doğru baktığımızda üç takım adadan oluşan çok büyük bir ada ülkesidir. Akdeniz’de İtalya’nın güneyinde yer alan Malta adası 246 kilometrekarelik bir yüzölçümüne sahip. Nüfusu gelen öğrenciler ve turistler hariç 409.259‘dur. İlk büyük ada Malta diğer küçük adalar Gozo ve Comino adalarıdır.

Malta Hakkında

Gozo, Valetta’yı içine alan ve Malta adasının yarısından küçük olmasına rağmen ikinci büyük adadır. Balıkçılık, turizm, el sanatları ve tarım ile ön plandadır. Comino 4 km büyüklüğünde genellikle aktivitelerin ve turistik etkinliklerin olduğu en küçük adadır. Oteller ve geniş bir insansız yüzölçümünden oluşur.

Malta 1964 yılına kadar İngiliz sömürgesinde kalmıştır. Bağımsızlığını ilan etmiş ve 2004 yılında Avrupa Birliğine katılmıştır. Malta adasında tüm kültürlerden insanlar İngiliz genel yaşam tarzına uyum sağlamış şekilde yaşamaktadır. Bu nedenle İngilizce dil eğitimlerinde harika bir pratik kaynağıdır.

Malta’nın Resmi Dili

İngilizce ve Maltacadır. İtalyanca konuşanlara da fazlaca rastlanan adada Maltaca, İngilizceden daha az kullanılmaktadır.

Malta Ekonomisi

Doğal taş kaynakları, turizm ve yurt dışı dil okulu öğrencilerinden gelen gelirler aracılığıyla sağlanmaktadır. Malta Schengen ülkelerine dahil olduğundan sürekli olarak desteklenmektedir. Bu nedenle Malta halkı refah içinde bir yaşama sahiptirler.

Malta Halkı

Yörenin insanı çok cana yakın ve sıcaktır. Bu dostluk otelden çarşıya, şehirden en küçük balıkçı kasabasına kadar her yerde görülür. Bu gerçek cana yakınlık hem birbirleriyle hem de Malta adasını ziyaret eden yabancılarla aralarındaki ilişkilerin temelini oluşturur. Hiç kuşkusuz bu özelliği Malta adasının ziyaretçiler için huzurlu ve rahat bir yer olmasını sağlamaktadır.

İklim

Malta'nın iklimi Akdeniz iklimi olduğu için, yıl boyunca ılıman hava hakimdir ve yaz ayları sadece 3 ay ile sınırlı değildir. Nisan ayından Ekim ayının sonuna kadar yaz sezonun devam etmektedir. Yıllık Yağmur: 50cm, Ortalama Kış Sıcaklığı: 12 C, Ortalama Yaz Sıcaklığı: 30-35 C.

Malta Para Birimi

01 Ocak 2008 tarihinden itibaren Euro’dur. Avrupa Birliğinin ortak para birimi olan Euro Avrupa Birliğine üye olan ülkelerin birçoğunda kullanılmaktadır. Kağıt para olarak Avrupa'nın her yerinde aynı Euro banknotları kullanılmasına rağmen madeni Euro'lar da her ülke için ayrı basım kullanılmaktadır.

  • 1, 2 ve 5 Cent: Tarxien Tapınağının girişi simgelenmiştir.
  • 10, 20 ve 50 Cents: Malta arması simgelenmiştir.
  • 1 ve 2 Euro: Malta Haçı simgelenmiştir.

Kaliteli Dil Okulları

Malta devleti uzun yıllar boyunca diğer devletlerle ikili diyaloglar kurarak Malta'yı Akdeniz'de İngilizce dil okullarının merkezi haline getirmiştir. Bu nedenle Malta dil okulu üzerindeki kontrolleri ve baskıları çok fazladır. Malta'da eğitim kalitesini standartların üstünde tutabilmek için sürekli çalışmaktadırlar.

Kolay Vize Alımı

İngiltere, Amerika ve Avustralya'daki dil okulları ile karşılaştırıldığında yurtdışı İngilizce kursu için en kolay vize alınabilen ülkedir.

Türkiye En Yakın Yurtdışı Dil Okulları

Malta, Türkiye'ye yakın olduğu için hem ulaşım süresi daha kısadır hem de ulaşım ücreti daha ekonomiktir. Yurt dışında eğitimin pozitif yönleri  düşünüldüğünde İngilizce kursu veren diğer ülkeler ile kıyaslandığında Malta uçak bileti fiyatları yarı yarıya daha ucuz denilebilir. Yurt dışında dil eğitimi almak istiyorsanız Malta’yı düşünebilirsiniz.

Bünyesinde çok kaliteli dil okulları barındırıyor, kolayca vizeye sahip olunabiliyor, sıcak iklimiyle gönlünüz ferahlıyor, içten insanlarla kolayca iletişime geçilebiliyor ve ülkemize olan konumu sayesinde hem cebimize hem de yakınlarımıza kolaylık sağlıyor.

Yazar: Melisa Lafçıoğlu