Zihnini Fethet!

Hayatının karmaşıklığından sıyrılıp feraha ermek mi istiyorsun? Haydi o zaman başlayalım.. O zaman ilk olarak zihninde ki karmaşıklığa yönelelim.. Her insan yaşantısı boyunca zihninle mücadele eder aslında kimi bilerek, kimi de bilmeyerek.. Nedir bu karmaşıklık ve bilmeyerek bizi nasıl etkiliyor? O kadar geniş ve detaylı bir kavram ki zihin karmaşıklığı; isterseniz bu olayın özüne inerek başlayalım..

Hayatımız boyunca farklı dönemlerde farklı sıkıntı ve zorluklarla mücadele etmek durumunda kalırız. Ergenlik döneminde ilk zihin karmaşıklıkları filizlenir ve ilerleyen süreçlerde farklı konularda ve çeşitlilikle karşımıza çıkar.

Zihnimizi Etkileyen Şeyler

zihni fethetme, zihni etkileyen şeyler

Peki nedir bunlar:

 • Ailevi sıkıntılar
 • Duygusal bunalımlar
 • Gelecek kaygısı
 • İş hayatında olumsuzluklar
 • Hedeflenen plana ulaşmada zorluk
 • Gereksiz keder ve buhrana takılıp kalmak
 • Kendine güvensizlik
 • Başarılı olacağına tamamıyla inanmak
 • Sabırsızlık ve her şeyin bir anda olmasını arzu etmek
 • Çevresel baskılara haddinden fazla önem vermek
 • Bahaneler üreterek erteleme yolları

Dediğimiz gibi bu kavramları daha da çeşitlendirme olanağımız var. Hepimizin zihninde bu saydığımız kavramlardan bir yada bir kaçı mevcut olabilir. Beyin öyle harikulade yaratılmıştır ki onu fethetmek istiyorsan onu inandırmak zorundasın. Gelecek kaygım yok demekle beyni kandıramazsın, onun önüne objektif kanıtlarla ve inandırıcılıkla çıkman gerek. Aksi taktirde zihnin bir köşesinde yeni bir bilinç altı sıkıntısı pasifte olsa yer alır. Bu seni olumsuz etkileyip yeni sıkıntılara zemin hazırlayabilir.

İnsanları kandırabilirsin, ama zihnini asla !

Bu kadar zihnimizin dolu olduğu bir hayatta mutlu ve başarılı olmak da zorlaşması gayet normaldir.

Haydi o zaman zihnimizi arındırıp, başarıya ve mutluluğa koşalım !

Ne bekliyoruz ki?

Ne yapmakla başlayalım derseniz..

Öncelikle yapmamız gereken kendimize şeksiz ve şüphesiz güvenmek ve kararlı olmak bilinçaltımızda ki olumsuz tepkimelere önem vermeyerek hayatta başarılı olmak için sıkıntı ve çabalara eyvallah diyerek yılmadan ve azimle çabalamak; hayatımızda başarı ve mutluluğu getirecektir.

Zihni Etkileyen Şeyler Nelerdir?

Ailevi sıkıntılar, duygusal bunalımlar, gelecek kaygısı, iş hayatında olumsuzluklar, hedeflenen plana ulaşmada zorluk, gereksiz keder ve buhrana takılıp kalmak zihni etkiler.

Zihnini Nasıl Fethedersin?

Beyin öyle harikulade yaratılmıştır ki onu fethetmek istiyorsan onu inandırmak zorundasın. Gelecek kaygım yok demekle beyni kandıramazsın, onun önüne objektif kanıtlarla ve inandırıcılıkla çıkman gerek.

Zihin Karmaşıklığı Nedir?

Hayatımız boyunca farklı dönemlerde farklı sıkıntı ve zorluklarla mücadele etmek durumunda kalırız. Ergenlik döneminde ilk zihin karmaşıklıkları filizlenir ve ilerleyen süreçlerde farklı konularda ve çeşitlilikle karşımıza çıkar.